Piła taśmowa Ryobi RBS-904 (5133002854)
Zdjęcia 5 |
Ryobi RBS-904 |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Ryobi 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Ryobi.
Kup Ryobi RBS-904
Wszystkie ceny 7 →Pilarka RYOBI RBS904 | 965 zł |
Pilarka RYOBI RBS904 | 965 zł |
Pilarka RYOBI RBS904 5133002854 | 965 zł |
Ryobi Przecinarka Taśmowa Stołowa 350W - RBS904 (5133002854) | 1 193 zł |
Pilarka taśmowa Ryobi RBS904 5133002854 | 979 zł |
Pilarka Taśmowa Rbs904 350W | 1 020 zł |
PILARKA TAŚMOWA RBS904 350W | 1 107 zł |
Wybitny przedstawiciel maszyn hobbystycznych
Niedroga wstążka Ryobi RBS-904 to maszyna z klasy hobbystycznej. Jest stacjonarny, ale można go zainstalować i zabezpieczyć na stole warsztatowym (w tym celu w podstawie znajdują się otwory na śruby). Odkurzacz (markowy lub inny) jest podłączony do piły.
Przy pomocy tej piły wygodnie jest pracować z wszelkimi „małymi rzeczami”. Stół z odlewanego ciśnieniowo aluminium jest stosunkowo mały (305x305 mm) i może pomieścić części o szerokości do 230 mm. Maksymalna głębokość cięcia nie przekracza 80 mm (doświadczeni użytkownicy zalecają ograniczenie tej wartości do 50 mm przy obróbce drewna miękkiego i 35 mm przy obróbce drewna twardego).
Funkcje i wskazówki
Maszyna nadaje się do rozwiązywania większości typowych zadań - czyli wykonywania cięć prostych i zakrzywionych, a także cięć pod kątem i z pochyleniem. Obecność dwóch ograniczników (równoległych i kątowych) bardzo pomaga w wykonywaniu powtarzalnych operacji przy seryjnej obróbce tych samych części. Za pomocą cienkich pasków (na maszynie zamontowane są ostrza o szerokości 3,2 - 9,5 mm) można ciąć drewno po łukach o małym promieniu. Ale same taśmy mają rzadki standardowy rozmiar (długość 1572 mm). Nie są one zbyt popularne w sprzedaży, więc kup brzeszczoty do przyszłego użytku.
Ciszej niż trawa
Ryobi RBS-904 jest prawie bliźniakiem popularnej piły Jet JWBS-9X. Jedyną znaczącą różnicą między nimi jest silnik. Ma to Ryobi - nowocześniejszy, asynchroniczny, bardzo cichy. Maszyny z cicho pracującym systemem „asynchronicznym” doskonale nadają się do zorganizowania warsztatu w piwnicy, garażu czy nawet na balkonie. Jeśli jednak kwestia hałasu nie jest fundamentalna, to sam zdecyduj, któremu sprzętowi ufasz bardziej: jasnozielony „japoński” Ryobi czy biały „szwajcarski” Jet (oba produkowane są w dobrych fabrykach w Chinach).