iRobot Roomba i7
Wideo 52Zdjęcia 5 |
iRobot Roomba i7 |
|
Zaawansowany i wielofunkcyjny model odkurzacza popularnej amerykańskiej firmy iRobot, która specjalizuje się w produkcji robotów odkurzających, które wymagają minimalnej ingerencji człowieka w posprzątanie pomieszczenia - na poziomie samego włączenia urządzenia i wyboru programu. Pojemnik na kurz tego modelu jest niewielki - tylko 0,4 litra, ale należy do typu „cyklonowego”, można go łatwo wyjąć do sprzątania i umycia; zapewniony jest wygodny wskaźnik napełnienia, który pozwala na wyrzucenie nagromadzonych śmieci na czas.
Urządzenie zasilane jest baterią litowo-jonową, która zapewnia do 75 minut pracy w trybie całkowicie autonomicznym - to w zupełności wystarczy do posprzątania małego mieszkania; przywrócenie poziomu naładowania zajmie 3 godziny, ale jednocześnie robot jest wyposażony w stację ładującą, w której sam woła o naładowanie w razie potrzeby. Odkurzacz iRobot Roomba i7 może sprzątać zgodnie z harmonogramem - wystarczy ustawić czas sprzątania, „widzieć” i omijać przeszkody, a także oferuje ulepszony system mapowania iAdapt 3.0. Urządzenie wspiera również możliwość sterowania przez Internet, dla którego użytkownik musi zainstalować autorską aplikację na smartfonie lub tablecie. Oprócz stacji dokującej model jest wyposażony w szczotkę boczną i szczotkę turbo. A ten miniaturowy model waży tylko 3,9 kg.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog iRobot 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele iRobot.
Kup iRobot Roomba i7
Wszystkie ceny 12 →iRobot Roomba i7 i7156 robot odkurzający 3-stopniowy system sprzątania i 2 | 1 609 zł |
Robot sprzątający IROBOT Roomba I7 (I715040) | 1 900 zł |
iRobot Roomba i7156 Tworzenie mapy pomieszczenia 68dB | 1 649 zł |
Robot sprzątający iRobot Roomba i7 (i7156) | 1 835 zł |
Trzystopniowy system czyszczenia
Drogi, ale wielofunkcyjny robot odkurzający reprezentuje gamę firmy iRobot, która ma ogromny udział w rozwoju takich urządzeń, stale ulepszając swoje produkty i dodając nowe technologie. Model przeznaczony jest wyłącznie do czyszczenia na sucho, ponieważ często lepiej wykonać jedno zadanie dobrze niż chwycić kilka i nie osiągnąć idealnego rezultatu. Dlatego w czyszczeniu na sucho iRobot Roomba i7 to prawdziwy zawodowiec. Ma dość dużą moc ssania, dzięki czemu dokładnie usuwa małe i duże zanieczyszczenia z każdej powierzchni, czy to laminatu, parkietu czy dywanu.
Do czyszczenia wysokiej jakości dostarczany jest trzystopniowy system AeroForce. Szczotka boczna zamiata zanieczyszczenia z narożników i wzdłuż listew przypodłogowych, podczas gdy dwie główne gumowe szczotki obracają się względem siebie i ściśle przylegają do podłogi, aby wychwytywać nawet najmniejsze cząsteczki. Włosy i wełna nie plączą się na nich, jak na zwykłych szczotkach z włosia, dzięki czemu robot będzie dobrym pomocnikiem w domu, w którym przebywają zwierzaki. W efekcie do odpylacza dostają się zanieczyszczenia o objętości 400 ml, a filtr HEPA wyłapuje najmniejsze cząsteczki śmieci, zarodniki pleśni i inne rodzaje alergenów. Pojemnik na kurz jest mały, ale na korpusie znajduje się wskaźnik informujący o tym, że zbiornik jest pełny i należy go wyczyścić.
Dużym plusem jest obecność technologii Dirt Detect: specjalne czujniki rozpoznają skoncentrowane obszary brudu i dywanów, dzięki czemu urządzenie może zrozumieć, gdzie potrzebne jest dokładniejsze czyszczenie i dostosować moc.
Wie, gdzie jest i co ma robić
Robot jest prowadzony w pomieszczeniu przez system nawigacji iAdapt 3.0 oraz technologię vSLAM. Dzięki kamerze i różnym czujnikom, które zapobiegają zderzeniom z przeszkodami i upadkom ze schodów, odkurzacz zapamiętuje różne pomieszczenia, analizuje sytuację i wyznacza przemyślane trasy, by niczego nie przegapić i nie tracić czasu. Możesz także ograniczyć pewne obszary, w których nie musi chodzić, ale do tego będziesz musiał użyć specjalnego urządzenia Wirtualna ściana Dual Mode, które na szczęście jest zawarte w pakiecie. Podobnie jak baterie potrzebne do jego uruchomienia.
Ale czas pracy na baterii nie jest najmocniejszą stroną modelu. Jedno ładowanie akumulatora wystarcza na maksymalnie 75 minut. Nie będzie to jednak problemem, jeśli czas się nie skończy, ponieważ po rozładowaniu robot samodzielnie udaje się do bazy i po uzupełnieniu zapasów energii wraca do miejsca, w którym przerwał.
Kontrola Wi-Fi
W planie zarządzania użytkownikami dostępnych jest kilka opcji. Pierwsza to przyciski na obudowie, druga to polecenia głosowe dla Asystenta Google i wirtualnych asystentów Amazon Alexa, trzecia to aplikacja na smartfona lub tablet. Trzeci sposób jest najwygodniejszy i najbardziej kompletny, ponieważ za pomocą smartfona można zdalnie uruchomić odkurzacz, zaplanować harmonogram sprzątania, sprawdzić mapę, ustawić parametry (ilość przebiegów i tryb), monitorować aktualny stan sprzętu oraz odbierać raporty z wykonanej pracy.