Karta graficzna Intel Arc A750 8GB (21P02J00BA)
Wideo 13Zdjęcia 8 |
Intel Arc A750 8GB |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Intel 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Intel.
Kup Intel Arc A750 8GB
Wszystkie ceny 15 →Intel Arc A750 8 GB karta graficzna PCI Express 40 21P02J00BA | 1 149 zł |
Intel ARC A750 8GB Limited Edition GR-ARC-INT-002 | 1 189 zł |
Karta graficzna INTEL Arc A750 8GB | 1 149 zł |
Karta graficzna INTEL Arc A750 Limited 8GB GDDR6 21P02J00BA | 1 353 zł |
Pierwsza karta graficzna Intela do komputerów stacjonarnych
Wejście Intela na rynek kart graficznych do komputerów stacjonarnych nie przebiegło gładko. Firma od dawna szukała partnerów do produkcji niereferencyjnych procesorów graficznych i poczyniła wysiłki w celu ulepszenia sterowników i kompatybilności. Starała się także unikać konfliktu z firmą NVIDIA. Po latach wysiłków sytuacja się ustabilizowała i teraz Intel Arc A750 z 8 GB pamięci stał się interesującą opcją wśród niedrogich kart graficznych, których koszt nie przekracza 10 000 hrywien.
Wydajność porównywalna z popularną kartą GeForce RTX 3060
Pod względem wydajności Arc A750 plasuje się pomiędzy GeForce RTX 3060 a Radeonem RX 6600 XT, zapewniając komfort grania w najnowsze gry AAA w rozdzielczości Full HD przy wysokich ustawieniach graficznych. Intel zapewnia także własną alternatywę dla technologii DLSS/FSR zwaną XeSS. Podobnie jak jej konkurenci, rodzina Arc jest w pełni kompatybilna z DirectX 12 Ultimate i posiada sprzętowo przyspieszane śledzenie promieni, a także obsługę shaderów siatki i innych nowoczesnych technologii. Arc ma doskonałą pamięć z dużą pamięcią podręczną i dużą przepustowością, ale pojawiają się też nieoczywiste problemy, z którymi mogą się spotkać posiadacze kart graficznych innych producentów.
Nie nadaje się do starszych komputerów
Najbardziej rażącym problemem serii Arc są znaczne wahania wydajności w grach obsługujących DirectX 11. Intel obiecuje rozwiązać ten problem za pomocą sterowników, ale nadal jest to problem. Ponadto karty te w dużym stopniu opierają się na nowoczesnej technologii i mogą nie działać zgodnie z oczekiwaniami w starszych systemach. Na przykład, jeśli płyta główna nie obsługuje technologii Resizable BAR/SAM, które odpowiadają za interakcję pomiędzy procesorem a pamięcią wideo, Intel Arc A750 może spowolnić wydajność i zamienić rozgrywkę w pokaz slajdów. Dlatego nie zaleca się zakupu Arc A770/750 dla starszych systemów. Mogą jednak stanowić ciekawy wybór dla systemów z nowoczesnymi procesorami, nową pamięcią i obsługą PCI-E 4.0/5.0, stanowiąc alternatywę dla GeForce RTX 3060 i Radeon RX 6600 XT.