Lornetka BRESSER Hunter 7x50 (24479)
Zdjęcia 8 |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog BRESSER 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele BRESSER.
Kup BRESSER Hunter 7x50
Levenhuk Lornetka Bresser Hunter 7x50 Levenhuk | 285 zł |
Lornetka Bresser Lornetka Bresser Hunter 7x50 | 239 zł |
Lornetka BRESSER Hunter 7x50 | 248 zł |
Lornetka Bresser Hunter 7x50 (11-50750) | 220 zł |
Lornetka Bresser Hunter 7x50 | 250 zł |
Produkty firmy optycznej BRESSER po raz kolejny potwierdzają osławioną niemiecką jakość - lornetki z oznaczeniem modelu Hunter 7x50 są tego doskonałym dowodem.
Otwór
Średnica przednich soczewek lornetki wynosi 50 mm, co w połączeniu z niebieską powłoką antyrefleksyjną daje wyraźny i wyraźny obraz w różnych warunkach obserwacyjnych - czy to w słoneczny dzień, czy o zmierzchu. Pryzmaty Porro wykonane są z wysokiej jakości szkła VK-7 i zamknięte są w solidnej obudowie chroniącej elementy optyczne przed zachlapaniem. Nie oznacza to jednak, że lornetki można używać w ulewnym deszczu.
Eksploatacja
W odległości 1 km od obiektu obserwacji pole widzenia lornetki wynosi 112 m. Jednocześnie zapewnia dokładną widoczność detali i wysoki kontrast obrazu. 7-krotne powiększenie praktycznie eliminuje możliwość poruszenia obrazu, ale przy dłuższym użytkowaniu przyrządu optycznego może wystąpić zmęczenie dłoni. Wadę tę można łatwo skorygować, montując lornetkę na statywie.
Silne strony
Nie bez powodu lornetki noszą w nazwie przedrostek „Hunter” - nadają się do obserwacji zdobyczy i sytuacji wokół. Ponadto zwracają na to uwagę rybacy i turyści. Doskonała jakość obrazu i optyka o wysokiej aperturze to jej największe atuty, które uzupełnia atrakcyjny koszt.
Odniesienie. O aperturze lornetki decyduje średnica przedniej soczewki. Wartość ta zawsze pojawia się w nazwie modelu wraz ze współczynnikiem powiększenia. Im większa średnica obiektywu, tym więcej światła może wchłonąć, dzięki czemu lornetka jest skuteczniejsza w warunkach słabego oświetlenia.